Propozycje zmian w kategoryzacji gospodarstw agroturystycznych
DOI:
https://doi.org/10.53098/wir.2009.3.144/07Słowa kluczowe:
kategoryzacja, gospodarstwo agroturystyczne, agroturystykaAbstrakt
Dynamiczny rozwój działalności agroturystycznej w okresie ostatnich kilku lat, zwłaszcza od 2000 roku, stał się wskaźnikiem, zarówno faktycznych potrzeb w tym zakresie, jak i dużych możliwości powiększania liczebności gospodarstw agroturystycznych, szczególnie przy konsekwentnym wspomaganiu różnych instytucji i organizacji. Wraz z rozwojem agroturystyki pojawiła się potrzeba dokonania zmian w kategoryzacji gospodarstw agroturystycznych w celu poprawy jakości świadczonych usług i zwiększenia ich asortymentu. Opracowanie kategoryzacji przygotowano w przekonaniu, że stanie się ona przyczynkiem do szerszych badań naukowych, analiz i dyskusji nad kształtem ciągle rozwijających się gospodarstw agroturystycznych. Równocześnie zaproponowano kilka rozwiązań innowacyjnych, które mogą przyczynić się do trafnego wyboru miejsca i miejscowości do wypoczynkuBibliografia
Berndt-Kostyrzewska J., 2000: Programy funkcjonalne domów wiejskich dla potrzeb działalności agroturystycznej. W: Agroturystyka. Red. U. Świetlikowska. Wydaw. FAPA, Warszawa.
Drzewiecki M., 2001: Podstawy agroturystyki. Wydaw. OPO, Bydgoszcz.
Sawicki B., 2007: Agroturystyka w aktywizacji obszarów wiejskich. Wydaw. AR, Lublin. Sikorska G., Kajszczak W., 2000: Kwatera agroturystyczna. Praktyczny poradnik. Wydaw. Phare, Warszawa.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o usługach turystycznych (Dz.U. 223, poz. 2268).
Wyrwicz E., 2000: System kwalifikacji i kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej. W:Agroturystyka. Red. U. Świetlikowska. Wydaw. FAPA, Warszawa.
Pobrania
Liczba pobrań artykułu
Strony
Jak cytować
Numer
Dział
Licencja
Prawa autorskie (c) 2009 Wieś i Rolnictwo
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.